Blue Flower

Dnia 16.11.2022 r. odbyła się wycieczka mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Moczarach do Mucznego i Tarnawy Wyżnej.

Mieszkańcy Spacerowali drewnianymi pomostami Trofowisk podziwiając i poznając przyrodę oraz występujące na danym terenie gatunki zwierząt i roślin.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Pawilonu Edukacyno-Wystawowego, który znajduje się W Centru Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Dzięki Panu Adamowi Szmiłyk dowiedzieliśmy się więcej o gatunkach i życiu zwierzat występujących na terenie Bieszczad.

Artrakcją więczącą wycieczkę było się do Zagrody Pokazowej Żubrów gdzie można było opserwować te ogromne zwierzęta.

 

Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie Baran oraz Panu Adamowi Szmiłyk za miłe przyjęcie oraz mamy nadzieję na dalszą współpracę.

 

  

 


 

Dnia 30.10.2022 r. odbyła się wycieczka mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Moczarach na Połoninę Wetlińską oraz do Schronu Turystycznego

„ Chatka Puchatka II”. 

 

Serdeczne Podziękowania dla Dyrekcji

 

Bieszczadzkiego Parku Narodowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej

za nieodpłatne zezwolenie na wyjście na Połoninę Wetlińską

oraz bezpłatnego skorzystania z parkingu.

 

 

Dziękujemy ‼‼


 

  

 

  

      W dniu 24.06. 2022 r. w Domu Pomocy Społecznej w Moczarach odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, bo pod tym wezwaniem jest poświęcona Kaplica Domu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11; 00 Mszą Świętą koncelebrowaną przez Proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej w Jasieniu ks. Józefa Ślusarczyka CSMA i Kapelana DPS w Moczarach ks. Jana Wroniewicza CSMA. W czasie uroczystości modlono się w intencji zmarłych mieszkańców i pracowników Domu, o pomyślność dla żyjących i o pokój na świecie a szczególnie w Ukrainie. W uroczystości uczestniczyli goście z Ukrainy pod przewodnictwem Nadyji Jaremy szefową „Samborska Organizacja Osób Niepełnosprawnych Lwowskiego Obwodowego Stowarzyszenia Ogólnoukraińskiej Organizacji Związku Osób Niepełnosprawnych Ukrainy”. Byli obecni również Wójt Gminy Czarna Bogdan Kochanowicz, Wicestarosta Powiatu Bieszczadzkiego Artur Woźny, Sekretarz Powiatu Bieszczadzkiego Barbara Pasionek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych Magdalena Wojtasik oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Po uroczystej Mszy św. Wszyscy uczestnicy zjedli świąteczny obiad i oglądnęli mecz piłki nożnej mieszkańców Domu. Około godziny 16; 00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy grillu, która trwała do wieczora. Przy tej okazji została przekazana dla Gości z Ukrainy pomoc humanitarna ufundowana przez Wójta Gminy Czarna Bogdana Kochanowicza, Starostę Powiatu Bieszczadzkiego Marka Andrucha i Wicestarostę Powiatu Bieszczadzkiego Artura Woźnego. Serdecznie dziękuję Wszystkim za obecność na uroczystości – w imieniu pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społeczne w Moczarach - Stanisław Leszega

 

 


 

 


 


 


 

 


 

Podziękowania

 

W imieniu całej społeczności Domu Pomocy Społecznej w Moczarach pragnę serdecznie podziękować za upominki wykonane w ramach akcji „ PRZYTULAS COVIDOWY”                             Panu Wójtowi  Krzysztofowi Mróz , Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Lutowiskach oraz Klubowi Wolontariatu „ Szansa” działający przy  SP w Lutowiskach.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i proszę przyjąć od całej naszej społeczności życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na wszystkie nadchodzące dni.

 

 

                                                                                            Dyrektor Domu Pomocy Społecznej

                                                                                                       w Moczarach

                                                                                                       Stanisław Leszega

 

 

 


 


  


 


 

 


 

 


 

Zjawiskowy występ młodzieży z Ukrainy

 

13 września 2017 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w występach młodzieży z Ukrainy, która odwiedziła nasz Dom Pomocy. Nasi niedalecy sąsiedzi przestawili swój bardzo bogaty repertuar. Było bardzo uroczyście. Zespół zaprezentował naszym mieszkańcom specjalny program taneczno-muzyczny. Program obejmował taniec do tak kultowych piosenek  

i przyśpiewek jak "Hej, sokoły". Na koniec programu był również taniec z flagą Polski i Ukrainy. Podczas występu w naszym domu mieszkańcy byli oczarowani tym, że wszystko było dopięte na ostatni guzik i dopracowane w każdym najdrobniejszym calu. Cały występ był fenomenalny i zjawiskowy, który wszystkim się podobał.

 

   

 

Zapraszamy Do Naszej Galerii